Promocja hotelowa, czyli imprezy integracyjne


promocja hotelowa, imprezy integracyjne

Hotele już dawno przestały być wyłącznie obiektami noclegowymi. To w żadnym wypadku nie jest zarzut, potrzeby gości się zmieniły. Nie mam na myśli wyłącznie gości indywidualnych. Segment biznesowy także. W tej właśnie materii następuje najwięcej zmian. Firmy coraz częściej chcą wychodzić poza swoje biura i co jakiś czas zmienić otoczenie. Dobra promocja hotelowa pomoże Ci się dostosować.

 

Promocja hotelowa, to nie tylko konferencje

Obiekty hotelowe bardzo często reklamują się jako te, w których można zorganizować konferencje, czy spotkania biznesowe. Świetnie, bo to dodatkowe źródło dochodów dla całego hotelu, i nie ma w tym nic złego. Więcej opcji sprzedażowych to więcej kanałów, z których zarabiasz. Konferencje to nie jedyne co możesz zorganizować w hotelu, żeby zwiększyć sprzedaż.

Skoro tworzysz oferty i pakiety specjalne dla gości indywidualnych, to samo możesz stworzyć dla gości biznesowych. Wiele firm co jakiś czas decyduje się na organizację spotkań integracyjnych. Wielokrotnie nawet kilkudniowych. To dobrze cementuje relacje między współpracownikami. Firmy mogą połączyć tego typu wyjazdy ze spotkaniami szkoleniowymi i tym sposobem, wpisać to w koszty działalności.

Wybór odbiorców w przypadku oferty grupowej, działa na podobnej zasadzie, co w przypadku ofert indywidualnych. Musisz wybrać do kogo chcesz skierować ofertę. Kolejnym aspekt to wybór czasu, w jakim ma się dana oferta pojawić. Równie ważna w tym przypadku jest elastyczność. Nie stworzysz przecież oferty na zasadzie „Bierzcie co mam, albo szukajcie dalej”. Mnóstwo grup zrezygnuje, i zwyczajnie ograniczysz swoje możliwości sprzedażowe. Nie o to przecież chodzi przy ofertach grupowych.

Oryginalność i kompleksowość

Firmy poszukują jak najbardziej oryginalnych, i kompletnych pomysłów na wyjazdy. Przy tym istotne jest także, żeby hotel był w ciekawym miejscu. Chcąc podjąć się organizacji imprez integracyjnych, Dobra strona internetowa hotelu, zawiera wszystko, co może ułatwić poszukującym decyzję. Im więcej szczegółów podasz, tym większa szansa, że goście przybędą. Co pomoże Ci w lepszym wypromowaniu swojej oferty? Oto kilka wskazówek:

  • Regularnie wrzucaj zdjęcia z imprez, które się u Ciebie odbyły.
  • Zadbaj, aby zdjęcia były różnorodne i widoczne w różnych kanałach.
  • Wszystkie rozrywki, które oferujesz powinny być widoczne.
  • Cennik powinien być jasny i przejrzysty.
  • Przedstaw to, co oferujesz, w sposób graficzny, żeby goście od razu widzieli, co za jaką cenę, otrzymają.
  • Filmy z imprez to świetny pomysł. Nie tylko na stronie, ale także na Facebooku.

Pamiętaj! Wszystko, co jest rozpisane na grafice zwiększa skuteczność. Taka promocja hotelowa sprzeda się lepiej, niż zwyczajna lista tekstowa!

Natomiast a propos elastyczności, zwróć uwagę, że unikając sztywnego kształtu oferty, masz szansę zdobyć nowych gości. Firmy spojrzą przychylniej na Twoją ofertę, jeśli zobaczą, że mogą dopasować ją dokładnie do swoich potrzeb. Co innego w kwestii integracji zaproponujesz firmie składającej się wyłącznie z męskich pracowników, co innego wyłącznie żeńskiej grupie, a jeszcze inne rozrywki preferują grupy mieszane. Dopasowanie do potrzeb różnych grup, o różnych zainteresowaniach, będzie kluczowe w sytuacji kiedy będą oni oczekiwać od Ciebie konkretnej oferty.

 

Lokalność, ale i specjalności

Hotelarze coraz częściej, zwłaszcza jeśli chodzi o klientów biznesowych zaczynają zauważać swoje atuty. Z jakiegoś powodu firmy decydują się na imprezy integracyjne, poza miejscem, w którym na codzień mają swoje biura. Oczekują czegoś innego, niż to z czym spotykają się w trakcie pracy. Zrób więc atut z tego, co jest popularne w Twoim regionie. Nie mówię tu tylko o regionalnej kuchni. Postaraj się o organizację imprezy w stylu regionalnym. Regionalizmy na imprezach biznesowych już dawno przestały być egzotyką. To jednak ciekawostka, która wiele grup może zainteresować na tyle, żeby chcieć z niej skorzystać. W końcu nie każdy ma częstą szansę korzystać z uroków regionalnych imprez.

Nie tylko imprezy regionalne są dziś w modzie. Swoje atuty hotel powinien wykorzystywać maksymalnie jak tylko się da. Innego rodzaju imprezy tematyczne to także ciekawa odmiana. Zadbaj o to, żeby goście mieli wybór. Więcej niż jedna opcja, to kolejna szansa na to, żeby kogoś pozyskać. Imprezy tematyczne, otwartość na pomysły Twoich gości to klucz do tego, jak zachęcić ich do skorzystania z oferty.

Zaproponowanie potencjalnym gościom, by sami zdecydowali co spełni ich oczekiwania, to niewątpliwie kusząca opcja, natomiast Ty i Twoi pracownicy, musicie być przygotowani i mieć gotowe scenariusze działania, w przypadku jeśli goście będą mieli na prawdę nietypowe oczekiwania.

Mamy w naszej społeczności zaprzyjaźniony biznes, który może być ciekawy z perspektywy kogoś kto chce zorganizować ciekawą imprezę integracyjną? Połączmy siły. Wspólne pływanie motorówką, Paintball, zawody sportowe, wszystko zależy od tego, do czego mamy dostęp i w jakie grupy biznesowe celujemy. Wystarczy przejrzeć co hotele specjalizujące się w tym, mają w swojej ofercie, i pójść za ciosem. Nie do końca wiesz jak się zabrać za stworzenie dobrej oferty integracyjnej? Nie straconego, my doskonale wiemy jak to zrobić.

Stwórz świetną ofertę integracyjną.

Kampanie AdWords, jako dobra promocja hotelowa

Mając obiekt noclegowy, który chce się szczycić organizacją imprez integracyjnych, musisz zadbać o wszystko. Od wysokiej jakości usług, które oferujesz, przez inwencje twórczą i elastyczność, o której wspomniałem wyżej, po dotarcie do gości z ofertą. Jak najlepiej to zrobić? Pomyśl o skutecznej reklamie hotelu, podobnie jak w przypadku oferty konferencyjnej. Dotarcie do szerokiego grona odbiorców, pozwoli Ci się rozwijać.

Przy odpowiednim segmentowaniu Twoich potencjalnych gości, może się okazać, że postawienie na imprezy integracyjne, to był strzał w dziesiątkę. Po jakimś czasie może się okazać, że jesteś liderem w okolicy jeśli chodzi o organizację tego typu rzeczy, i wskoczyliśmy w miejsce, o którym nasza konkurencja nie pomyślała. Do tego potrzeba  zaangażowania, pomysłu, i wsparcia z zewnątrz. Nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko sięgnąć po rozwiązania, które pozwolą Ci się rozwijać. Ty chcesz zdobyć nowych gości, a my? My wiemy jak Ci w tym pomóc.

Michał Płomiński
Wielbiciel podróży wszelkich, absolwent zarządzania mediami, jego publikacje pojawiają się w miesięcznikach Hotelarz i Biznes Hotel. Gdyby miał zostać detektywem śledziłby zmiany pozycji w wyszukiwarkach. Prywatnie, entuzjasta kina niezależnego. Obsesyjnie zakochany w angielskim futbolu.
Przeczytaj
RÓWNIEŻ
Wyróżnij się albo zgiń w tłumie – nowoczesna strategia marketingowa hotelu! - miniatura Wyróżnij się albo zgiń w tłumie – nowoczesna strategia marketingowa hotelu! Zmieniające się trendy i rosnąca konkurencja sprawia, że hotelarze prześcigają się w pomysłach na promocję obiektu i pozyskiwanie...

Oferty jesienno-zimowe w hotelu - miniatura Oferty jesienno-zimowe w hotelu Sezon wakacyjny już za nami, ale ruch w obiektach hotelowych jest nadal spory. Turyści nie odpuszczają i jesienią planują wyjazdy...

Duży zysk niewielkim kosztem czyli jak zagospodarować niewielki budżet i dotrzeć do potencjalnych Gości – marketing internetowy. - miniatura Duży zysk niewielkim kosztem czyli jak zagospodarować niewielki budżet i dotrzeć do potencjalnych Gości – marketing internetowy. Czy wiesz, że nawet niewielka inwestycja w marketing internetowy to gwarancja zwiększenia zainteresowania ofertą? Kiedyś słowo “m...

5 rzeczy które musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu - miniatura 5 rzeczy które musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Wakacje to dla niemalże wszystkich obiektów hotelowych okres wzmożonego obłożenia. Mogłoby się wydawać, że skoro hotel zazwyczaj ...

4 korzyści z dobrze przygotowanej Wizytówki Google - miniatura 4 korzyści z dobrze przygotowanej Wizytówki Google Każdy kto korzysta z internetu, codziennie ma styczność z wizytówkami Google. Niestety, nie wszystkie firmy korzystają w pełni z ...

Google Hotel Free Links – nareszcie Twoje miejsce na bezpłatną reklamę w Wizytówce i na Mapach Google! - miniatura Google Hotel Free Links – nareszcie Twoje miejsce na bezpłatną reklamę w Wizytówce i na Mapach Google! Mimo, że ostatnie 12 miesięcy nie było łatwe ani dla podróżujących, ani dla branży turystycznej, to z optymizmem patrzymy na nadc...

10 najważniejszych kroków, które musisz wykonać, aby przygotować się do otwarcia hotelu po pandemii - miniatura 10 najważniejszych kroków, które musisz wykonać, aby przygotować się do otwarcia hotelu po pandemii Jeszcze rok temu nie sądziliśmy, że dosięgnie nas pandemia i stracimy możliwość podróżowania, które do niedawna stało się nieodłą...