Jak reklamować hotel na Facebooku?W Polsce Facebook nadal posiada największy potencjał wśród reklam w social mediach. Serwis jest bardzo dynamiczny i często wdrażane tam są nowe elementy, wiąże się to z kolei ze zwiększonym rozwojem i maksymalizacją zysków. Jeśli prowadzisz hotel i wiesz jak funkcjonują social media, to zapewne zastanawiasz się jak możesz dogonić trendy i w jaki sposób możesz wykorzystać stronę firmową do zwiększania sprzedaży w obiekcie. Musimy zacząć od bardzo ważnej kwestii.

Po co Twojemu hotelowi konto na Facebooku?

Strona firmowa w portalu Facebook to gwarancja stałej komunikacji z odbiorcami. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy ofertowania, daje ona możliwość budowania relacji z klientem-Gościem. Bez względu na czas i miejsce osoba zainteresowana może się dowiedzieć istotnych informacji o Twojej firmie, a także spojrzeć na obiekt z innej perspektywy. Facebook cechuje prostota i otwartość, dlatego w tym miejscu możesz pozwolić sobie na zaprezentowanie obiektu nie tylko jako miejsca, ale również jako zespołu czyli ludzi pełnych pasji i poczucia humoru.

Jak prowadzić fanpage na Facebooku?

Jak reklamować hotel na Facebooku? 1

Być może Cię zaskoczę, ale nie ma jednej reguły, która pasowałaby idealnie do wszystkich obiektów. Twoje działania w głównej mierze będą zależne od możliwości obiektu, jego oferty, udogodnień jakie się w nim znajdują etc. Ale oczywiście są pewne standardy, które sprawdzają się zawsze: 

  • aktualność – Facebook lubi aktywność, podobnie jak jego użytkownicy. Miej na uwadze, że Twój potencjalny Gość zanim wybierze ostateczną ofertę, przegląda wizerunek obiektu w sieci i bazuje na uzyskanych tam informacjach. Brak aktywności może wywołać u niego niepokój, że obiekt jest tymczasowo bądź na stałe zamknięty. 
  • jakość – dobrej jakości fotografie i filmy, zawsze szybciej zainteresują użytkownika, a także spełnią wymagania techniczne portalu. 
  • linkowanie – wstawianie linków dotyczących np. atrakcji w okolicy obiektu ułatwi Twoim odbiorcom uzyskanie informacji. Zamiast poświęcać czas na szukanie atutów oferty, będą mieli je podane na przysłowiowej tacy. 
  • pytania i konkursy – angażuj swoich fanów, nawiąż z nimi relację i pytaj o ich odczucia. Im więcej informacji uzyskasz, tym łatwiej przygotujesz obiekt i jego ofertę na kolejny sezon. 
  • promocje – co jakiś czas stwórz promocję, której odbiorcami będą tylko i wyłącznie Twoi obserwujący. Kod rabatowy umieszczony na profilu to doskonałe rozwiązanie. 
  • ankiety – zastanawiasz się nad wprowadzeniem udogodnienia lub nowego pakietu? Sprawdź jak dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć Twój pomysł. 

Jakość obroni się zawsze! Nawet jeśli Twój post nie będzie trzymał się zasad, a od razu wzbudzi zaangażowanie użytkowników to możesz uznać go za sukces. 

Reklama na Facebooku – Facebook Ads

Wykorzystaj możliwości jakie daje Facebook jeśli chodzi o reklamę. Zapewniam Cię, że jest ich wiele i są bardzo wartościowe. Dzięki płatnej reklamie jesteś w stanie wypracować skuteczną strategię marketingową. Zawsze podkreślamy jak ważna jest komunikacja z potencjalnymi Gośćmi Twojego obiektu. Strona na Facebooku to szansa na kierowanie reklam bezpośrednio do konkretnej grupy docelowej. Brak działania z Twojej strony to oddawanie przychodu konkurencji. Budowanie relacji i przywiązywanie do siebie klientów to krok do sukcesu Twojego obiektu. 

Aktywny fanpage jest doskonałą wizytówką Twojego obiektu. Pamiętaj, że 45% potencjalnych Gości użytkowników weryfikuje obiekt w portalu Facebook przed dokonaniem rezerwacji! 

Kompleksowy marketing

Jeśli zainwestowałeś już w stronę internetową i prowadzisz kampanie w Google Ads to Facebook będzie idealnym uzupełnieniem działań marketingowych w sieci. Pamiętaj, że wpływ na zasięg Twojej oferty w Internecie mają wszystkie elementy jakie się w nim znajdują.

Zamień polubienia w nowych Gości!

Jak reklamować hotel na Facebooku? 2
business woman at the reception of a hotel checking in

Pewnie w tej chwili zastanawiasz się ile czasu to pochłonie i wydaje Ci się, że jest to zbyt czasochłonne, by osiągnąć satysfakcjonujące efekty – daj sobie pomóc!

W Booking Solutions posiadamy doświadczenie w tworzeniu i kierowaniu reklam w branży hotelarskiej. Każda kreacja tworzona jest indywidualnie w oparciu o możliwości i potrzeby obiektu. Skupiamy uwagę na tym by wydobyć dla Twojego obiektu wszystko to co Facebook ma do zaoferowania.

Proszę o ofertę

Daria Wasielewska
Rodowita ostrowianka, grafik komputerowy. Miłośniczka ciągłego rozwoju i inwestowania w wiedzę. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. W czasie wolnym relaksuje się w kuchni szukając pomysłów na nowe smaki. Sport nie jest mi obcy – koszykówka towarzyszy mi w życiu od lat!
Przeczytaj
RÓWNIEŻ
5 powodów dla których warto zainwestować w stronę internetową - miniatura 5 powodów dla których warto zainwestować w stronę internetową Każdy obiekt, który chce się rozwijać i poszerzać swoje możliwości, musi posiadać własną stronę internetową. Przy obecnej popular...

Oferty jesienno-zimowe w hotelu - miniatura Oferty jesienno-zimowe w hotelu Sezon wakacyjny już za nami, ale ruch w obiektach hotelowych jest nadal spory. Turyści nie odpuszczają i jesienią planują wyjazdy...

Duży zysk niewielkim kosztem czyli jak zagospodarować niewielki budżet i dotrzeć do potencjalnych Gości - miniatura Duży zysk niewielkim kosztem czyli jak zagospodarować niewielki budżet i dotrzeć do potencjalnych Gości Czy wiesz, że nawet niewielka inwestycja w marketing internetowy to gwarancja zwiększenia zainteresowania ofertą? Kiedyś słowo “m...

Weryfikacja obiektu w Booking.com - miniatura Weryfikacja obiektu w Booking.com Każdy kto zdecydował się na współpracę z Bookingiem wie, że aby dokonać pełnej rejestracji obiektu należy potwierdzić jego lokali...

„Twoja Wizytówka Google wkrótce zniknie” – czyli jak nie dać się oszukać! - miniatura „Twoja Wizytówka Google wkrótce zniknie” – czyli jak nie dać się oszukać! Czym jest wizytówka Google? Wizytówka Google Moja Firma to dedykowane narzędzie Google, inaczej zwane Google My Business, dzięki ...