blog tło

Blog ekspercki


Nasze spojrzenie na marketing w hotelarstwie.

08 listopada 2019

BS Engine – Poznaj silnik rezerwacyjny Booking Solutions!

Już jest! Przedstawiam Ci nasz autorski silnik rezerwacyjny. Przed Tobą – BS Engine! Twoje osobiste narzędzie do zwiększania sprzedaży bezpośredniej w obiekcie hotelowym. Zobacz jakie możliwości oferuje najłatwiejszy w obsłudze i najbardziej intuicyjny silnik na rynku! Sprawdź dlaczego to właśnie narzędzie, którego potrzebujesz!

21 października 2019

Kolonia Mazurska, nowa strona internetowa – Wywiad!

Mam ogromną przyjemność porozmawiać dziś z Danką Szkup, właścicielką przepięknej Kolonii Mazurskiej. Prywatnie zakochana w mierkowskim lesie, gdzie znajdziecie jej klimatyczny dom. Jak sama o sobie mówi, po prostu Danka z Lasu. Dowiecie się dzisiaj co skłoniło ją do stworzenia nowej strony internetowej, dlaczego powierzyła to zadanie właśnie nam oraz co sądzi na ten temat po kilku miesiącach od powstania witryny! Poznajcie więc odpowiedzi na te i inne pytania!

11 października 2019

Sprzedażowe strony internetowe dla hoteli, czyli jakie?

Rynek hotelarski w Polsce rośnie jak na drożdżach a znakomita większość rezerwacji odbywa się dziś online. Zobacz jak powinny wyglądać nowoczesne i sprzedażowe strony internetowe dla hoteli!

09 września 2019

Wizytówka w Google Maps i Hotel Search – nowe udogodnienia!

Google w związku z dużym postawieniem na swoje narzędzie Hotel Search, mocno przebudowuje swoje dotychczasowe usługi. Głównym elementem mającym związek z wyszukiwarką dla hoteli, są oczywiście wizytówki Moja Firma. Wszystkie opisane poniżej elementy wyświetlane więc będą nie tyle w wizytówce na mapach, co w wyszukiwarce Google Hotel Search! Zobacz co się zmieniło!

02 września 2019

Kampanie brandowe w Google Ads – badania marketingowe

Przygotowaliśmy badania marketingowe dotyczące ochrony marki w Google Ads, sprawdźmy więc jak w roku 2019 podchodzą hotelarze do prezentowania swojego brandu w Google!

19 sierpnia 2019

Angels Home, pełna strategia marketingowa

Budowa pełnej strategii marketingowej dla obiektów z branży hotelarskiej to nie lada wyzwanie. W tym konkretnym przypadku mówimy o dwóch ekskluzywnych apartamentach. Jeden z nich zlokalizowany jest w Gdańsku, drugi natomiast mieści się w Toruniu. Zobacz nasze działania krok po kroku i przekonaj się, że pełen marketing przynosi efekty.

11 lipca 2019

Marka hotelu dziś znaczy więcej niż kiedykolwiek

Lato w pełni i mnóstwo hoteli ma teraz stuprocentowe obłożenie. Mogę się z Tobą założyć, że pierwszymi obiektami zapełniającymi się do granic były nie te najtańsze, czy najbardziej oryginalne ale te najbardziej rozpoznawalne i znane.

19 czerwca 2019

Google Hotel Search – Badania branży hotelarskiej!

Kilka dni temu opisałem, jak wygląda i na czym polega usługa Google Hotel Search. Nadeszła chwila, kiedy nasze badania przeprowadzone wśród hotelarzy z całej Polski, ujrzały światło dzienne! Zaczynajmy!

13 czerwca 2019

Google Hotel Search, jak wygląda usługa?

Pewnym było, że nadejdzie taka chwila, kiedy Google będzie chciało z przytupem wkroczyć na rynek travel i przejąć solidny kawałek tortu właśnie dla siebie. Ta chwila nadchodzi właśnie teraz.

10 maja 2019

Jak zdjęcia i opinie o hotelu wpływają na rezerwacje

Obecnie Goście hotelowi kupują w pierwszej kolejności oczami. Owszem, jeśli masz dobrą lokalizację i cenę, łatwiej podjąć decyzję o zakupie. Zastanów się na tym, jakie elementy w głównej mierze sprawiają, że Goście wybierają ten a nie inny obiekt.

04 marca 2019

Ochrona marki, kampania brandowa w Google Ads!

Coraz więcej mówi się w branży hotelarskiej o ochronie własnej marki i o tym jak bardzo ważne jest pozyskiwanie ruchu bezpośredniego. Zabieranie ruchu pośrednikom i pozyskiwanie go na własną stronę internetową pozwala pozbyć się prowizji.

12 lutego 2019

Gwiazdki hotelowe, hotel i motel jednogwiazdkowy, wymagania

Zajrzyjmy do Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy, z dnia 19 sierpnia 2004 roku i zobaczmy jakie są wymagania, wobec hoteli i moteli chcących uzyskać zaszeregowanie na jedną gwiazdkę!

22 stycznia 2019

Zaszeregowanie i kategoryzacja hoteli, jak zacząć?

Hotelarstwo i ogólnie rynek turystyczny w Polsce notuje ogromny wzrost. Powodem są nie tylko powstające hotele, motele i pensjonaty. Czas więc, dowiedzieć się co nieco o zaszeregowaniu i kategoryzowaniu obiektów noclegowych!

04 stycznia 2019

Travelist, czym jest, jakie oferty zawiera i jakie są opinie o serwisie.

Dziś postanowiłem wziąć pod lupę serwis Travelist.pl. Wszelkie serwisy turystyczne, oferujące zniżki rezerwacyjne są u nas coraz bardziej popularne. Podobnie jak w przypadku opisywanych przeze mnie wcześniej stron, tak i tu decydujący czynnik to oferty zniżkowe. Zobaczmy więc, co oferuje serwis!

18 grudnia 2018

Menedżer firmy Facebook, zakładanie konta i tworzenie strony

Na początku roku pisałem o tym jak zmienia się hotel marketing w internecie i na Facebooku w 2018 roku. Teraz zajmijmy się płatną formą reklamy w social media. Ma ona coraz większe znaczenie w niemal każdym sektorze działań w internecie.

bookingsolutions.pl